Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetTytötU15-tytöt (s. 2006-07)Katsastusleirit
Katsastusleirit 2019

1. leiri 10 -14.11.2019
2. leiri  8 -12.12.2019

Katsastusleirit 2020

3. leiri 27 - 30.1.2020
Haastajaleirit 2020
1. 2-5.3.2020

Maajoukkueleirit 2020
1. 9 - 12.3   Kuortane
2. 6 - 9.4     Kuortane
3. 25 - 28.5 Kuortane
4. 27 - 30.7 Kuortane

Syksyn leiriajankohdat täydennetään tähän sitä mukaa kun ohjelma selviää.

HUOM! Leirille tulija, katso nämä alla olevat liitteet.

Opiskelusuunnitelma urheilupoissaolon ajaksi


Haastajaleiri 2-5.3.2020

Leirille kutsuttavat pelaajat:
1. Moona Malinen Kerimäki
2. Ester Hirvonen PuMa
3. Nella Kuronen Puijo Wolley
4. Pinja Somppi Laihian Luja
5. Anni Kangas Kauhavan Wisa
6. Elsi Karjanlahti Nurmon Jymy
7. Tilda Tuuri Nurmon Jymy
8. Ellen Myllymäki Masku
9. Selma Nikkanen Salo
10.Ella Rajaniemi Virrat
11. Erika Juselius Hämeenlinna
12. Emma Pöllänen Kempele
13. Emma Kattelus Nurmon Jymy
14. Minea Hautala Nurmon Jymy
15. Nea Lehto Littoinen
16. Milja Henrikson PuMa
17. Elle Eteläinen Rovaniemi
18. Noora Päykkönen Savonlinna
19. Ella Rantakangas Jyväskylä
20. Ilona Hämäläinen Savonlinna
21. Kerttu Kaartinen Savonlinna
22. Marja Peurala Laihian Luja
23.Ruusa Seppälä Valkeala
24. Ida Mikkonen Somero
25. Ella Löfman Ruokolahti
26. Vilma Kolehmainen Ruokolahti
27. Emiliina Heimala PuMa
28. Ilba Gashi PuMa
29. Pinja Leppinen Kauhajoki

Tässä ilmoittautumislinkki

https://www.suomisport.fi/events/1265eaa0-ca3c-4d57-81ec-23536634a6bd

Leiriohjelma

MAANANTAI 2.3.2020
12-13:30 Majoittuminen omaan tahtiin
14:00-15:00 Kuortanehallilla avaus+ varusteiden jako
16:30 Päivällinen
18:00-20:30 harjoitus
20:30 Iltapala
TIISTAI 3.3.2020
07:00 Aamiainen
9 -11 Harjoitus
11:30 Lounas
12-14 opetus
16:30 Päivällinen
18:00-20:30 Harjoitus
20:30 Iltapala
KESKIVIIKKO 4.3.2020
07:00 Aamiainen
09:00-11:00 harjoitus
11:30 Lounas
12-14 opetus 
15:00-18:00 harjoitus 
18:30 Päivällinen
20:30 Iltapala
TORSTAI 5.3.2020
07:30 Aamiainen
09:00-11:00 Harjoitus
11:30 Lounas
12:00-13:00 Päätös

Maajoukkueleiri 9-12.3.2020

Leirille kutsuttavat pelaajat
1. Iina Kaikkonen Haukipudas
2.Juulia Järvinen Ivalo
3. Unna Eteläinen Rovaniemi
4.Vilma Isometsä Kempele
5. Jemina Pirkola Kempele
6. Sanni Suomela Järvenpää
7. Elina Anttila Ruokolahti
8. Nella Haatainen
9.Netta Tolvanen Kuopio
10.Hanna Kastarinen Kuopio
11. Sanni Siika-aho Kuohu
12.Helmi Rantala Jyväskylä
13. Henna Sandell Vaasa
14. Niina Mattila Ylöjärvi
15. Laura Lehmuskoski Raisio
16. Iirsi Huttunen Littoinen
17. Annalina Friman Raisio
18. Anna Johtela Masku
19. Nea Subotic PuMa
20. Terja Sandberg Mikkeli
21. Kerttu Kilpinen Hämeenlinna
22. Milla Haapaniemi Orivesi
23. Moona-Maria Puputti Orivesi
24. Anni-Maija Hesso Ylöjärvi
25. Aino Kantokoski Nurmo
26. Krista Kämppi Jyväskylä
27. Elle Rissanen Varkaus/Leppävirta
28. Peppiina Mäenpää PuMa

Tässä leirille ilmoittautumislinkki

https://www.suomisport.fi/events/2684afaf-0713-400c-ae04-ec4df8acc294