Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetPojatU17-pojat03-04 leirit

2019 toimintakalenteri 03-04 pojat

Ajankohta Tapahtuma Paikka
13.-16.8.2019 Em-karsintajoukkueen valintaleiri Kuortane
26.8.2019 klo 17:00 (sali) harjoitusottelu Akaa-Volley - Suomi TBC, Akaa, FIN
27.8.2019 klo 18:30 (sali) harjoitusottelu TuTo - Suomi Nunnavuori, Turku, FIN
28.8.2019 klo 20:55 Laiva Tku-Tukholma   
30.8.2019 klo 17:30 Norja - Suomi Frejahallen, Falköping, SWE
31.8.2019 klo 16:30 Suomi - Tanska Frejahallen, Falköping, SWE
1.9.2019 klo 13:30 Ruotsi - Suomi Frejahallen, Falköping, SWE
Ajankohta Tapahtuma Paikka
12.-15.3.2019 03-04 maajoukkueleiri Kuortane
13.-14.4.2019 B-junioreiden finaalit Jyväskylä
16.-19.4.2019 04-rippikouluryhmä leiri Kuortane
toukokuu 2019 Mj-ryhmän yläkoululeiri Kuortane
24.-26.5.2019 B-junioreiden alue-SM Kuusamo
Kesä-heinäkuu Kv-turnaus+leirit  
27.6.-7.7.2019 Maajoukkuerippikoulu 04 Kuortane
13.-21.7.2019 EM-kisat Sofia, Bulgaria

Leirit pidetään Kuortaneen valmennuskeskuksessa.

 

U18-poikien EM-karsinta Falköping, Ruotsi 30.8. - 1.9.

 

Pohjois-Euroopan (NEVZA) karsintalohkon ottelut kesällä 2020 pelattaviin U18-poikien EM-kisoihin pelataan 30.8 - 1.9.2019 Falköpingissä Ruotsissa. Neljän joukkueen karsintaturnauksen voittaja lunastaa paikan EM-kisoihin ja toiseksi ja kolmanneksi sijoittuneet joukkueet saavat oikeuden osallistua keväällä 2020 järjestettävään 2 kierroksen karsintaan.

Suomen otteluohjelma karsinnoissa:

30.8. klo 17.30 Norja-Suomi

31.8. klo 16.30 Suomi-Tanska

1.9. klo 13.30 Ruotsi-Suomi

Karsintoihin valmistava leiri alkaa su 25.8. klo 14.00 lounaalla Wuolteen kartanossa, Hauholla.

 

Karsintoihin valittu joukkue:

nro nimi pelirooli pituus seura
1 Leevi Väänänen passari 179 Blues Volley
2 Luka Marttila yleispelaaja 180 Maskun Kataja
4 Joonatan Salpakari libero 186 Pielaveden Sampo
6 Nico Mäki-Valtari yleispelaaja  192 Vaasan Kiisto
7 Niko Tuusa keskipelaaja 191 Salon Viesti
8 Veikka Lindqvist hakkuri 201 Mikkelin Passarit
9 Jere Tikkala yleispelaaja 187 A-Volley
11 Alexej Zhbankov keskipelaaja 202 Raision Loimu
12 Miika Haapaniemi keskipelaaja 198 Oriveden Ponnistus
13 Jiri Leinonen yleispelaaja 191 Salon Viesti
14 Ilja Ivanov passari 188 Pielaveden Sampo
15 Urho Rytsä yleispelaaja 190 Raision Loimu

 

Valmennus ja joukkueenjohto

Janne Heikkinen, päävalmentaja

Lauri Tihinen, apuvalmentaja

Ari-Heikki Kulmala, tilastot

Niko Rouvali, Ida Voutilainen fysioterapia