Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetPojatU17-pojat (s. 2003-04)ECQ-M U17 Kuortane 11.-13.1.2019Teams / Joukkueet



Suomi - Finland

1 Leevi Väänänen S KeiKa / Viesti  
2 Luka Marttila OH/L Viesti  
3 Urho Rytsä OH Kataja/Loimu  
4 Joonatan Salpakari L Sampo  
5 Niilo Pöyry MB Sampo/Passarit  
6 Nico Mäki-Valtari OH Kisa/Kiisto  
8 Veikka Lindqvist OP Sampo/Passarit  
9 Jere Tikkala OP/OH Viesti/A-Volley  
11 Alexej Zhbankov (C) MB Kataja/Loimu  
12 Miika Haapaniemi MB Isku/OrPo  
13 Jiri Leinonen  OH Loimu  
14 Ilja Ivanov S Sampo  
  Päävalmentaja / head coach:   Janne Heikkinen  
  Apuvalmentaja / coach:   Matti Alatalo  
  Apuvalmentaja / coach:   Virpi Tuokko  
  Apuvalmentaja / coach:   Ida Voutilainen  
  Tilastot / scoutman:   Ari-Heikki Kulmala  
  Joukkueenjohtaja / team manager:   Pekka Lahtinen  
 
 

 

Ruotsi - Sweden 

1    Johan Ottoson (L) 168
2    Isak Joelsson 182
3    Isak Tornemar 176
4    Melker  Charlesson 180
5    Sebastian Martinez Ayre (L) 180
6    Hugo  Morency 185
8    Carl  Larsson 183
9    Hampus  Ekstrand 195
10    Theodor  Grahn (C) 196
11    Theo Engström 185
12    Leo  Fjätström 185
14    Jacob  Hölting Nilsson 194

Head coach: Oskar Vikterlöf
Team manager: Pontus Fredstam

Färsaaret - Faroe Islands

1    Bjarni Joensen 180
2     Runar Joensen 172
3    Gilli Palsson Augustinussen 178
4    Torur Paulason 193
5    Roar Egholm  Anderson 170
7    Eyofinn Rajani Färö 168 
8    Silas Poulsen (L) 157
9    Elias Ellingsgaard Petersen 173
10    David  Olsen 174
11    Mattias Nolsöe Isaksen (C) 180
13    Hörour Joensen 187
14    Petur Meinhard  Lundsbjerg 170

Head Coach: Magnar K. Vang
Assistant coach: Rogvi Nielsen
Assistant coach: Hans S. Tummasarson
Scoutman: Andreas R. Zachhau
Team manager: Jonley Poulsen

Tanska - Denmark

3    Anton Dixen Jeppesen 182
5    Victor Kjär  Frimurer 188
6    Robert Binau Gundsöe 190
7    Frederik Knudsen Hoff 183
8    Oskar Riis Pontoppiadan 188
10    Magnus Jensen Bradi (L) 183
11    Samir  Seyed 175
13    Sebastian Hybschmann Dumbuyah 190
14    Simon Tabermann Uhrenholt 193
15    Marius Stenmann  Hansen (C) 192
17    Jens Smedegaard Andersen 196
18    Emil Blanholm Pedersen 203
Headcoach: Thomas Skifter Bertelsen
Assistant coach: Rasmus Kjeldbjerg
Scoutman  Andy Khang Lam
Teammanager: Kennet Rusbjerg
Physiotheapist: Sune Winther Dombernowsky