Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetNaisetOtteluohjelma 2019-2020

Naisten maajoukkueen otteluohjelma 2021

         
Aika Paikka Ottelu Turnaus Tulos (linkki tilastoon)
7.5. Podgorica, Montenegro🇲🇪 Slovakia🇸🇰 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta 3-1 (26-24, 22-25, 25-14, 25-19)
8.5. Podgorica, Montenegro🇲🇪 Montenegro🇲🇪 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta 2-3 (26-24, 23-25, 17-25, 25-22, 13-15)
9.5. Podgorica, Montenegro🇲🇪 Kosovo🇽🇰 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta 0-3 (15-25, 10-25, 15-25)
13.5. Nitra, Slovakia🇸🇰 Kosovo🇽🇰 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta 0-3 (9-25, 16-25, 14-25)
14.5. Nitra, Slovakia🇸🇰 Montenegro🇲🇪 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta 1-3 (25-22, 22-25, 16-25, 22-25)
15.5. Nitra, Slovakia🇸🇰 Slovakia🇸🇰 - Suomi🇫🇮 EM-karsinta peruttu
4.8. Viro Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
5.8. Viro Bosnia & Herz. - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
6.8. Viro  Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu varmistamatta
7.8. Viro Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
12.8. Laval, Ranska🇫🇷 Ranska🇫🇷 - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
13.8. Laval, Ranska🇫🇷 Ranska🇫🇷 - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
14.8. Laval, Ranska🇫🇷 Ranska🇫🇷 - Suomi🇫🇮 Maaottelu  
19.8. Cluj-Napoca, Romania Ruotsi - Suomi🇫🇮 EM-kilpailut  
20.8. Cluj-Napoca, Romania Hollanti - Suomi🇫🇮 EM-kilpailut  
21.8. Cluj-Napoca, Romania Ukraina - Suomi🇫🇮 EM-kilpailut  
23.8. Cluj-Napoca, Romania Turkki🇹🇷 - Suomi🇫🇮 EM-kilpailut  
24.8. Cluj-Napoca, Romania Romania - Suomi🇫🇮 EM-kilpailut  



Naisten maajoukkueen otteluohjelma 2019-2020

  Aika Paikka Ottelu Turnaus Tulos (linkki tilastoon)
  17.5. Tallinna, Viro Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu 0-3 (34-36,19-25, 23-25)
  18.5. Tallinna, Viro Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu 0-3 (16-25, 24-26, 13-25)
  19.5. Tallinna, Viro Viro - Suomi🇫🇮 Maaottelu 0-3 (15-25, 18-25, 11-25)
           
  25.5. Tampere🇫🇮 Suomi🇫🇮 - Espanja🇪🇸 Kultainen liiga 1-3 (17-25, 20-25, 25-21, 20-25)
  29.5. Minsk, Valko-Venäjä🇧🇾  Valko-Venäjä🇧🇾 - Suomi🇫🇮  Kultainen liiga 3-0 (25-22, 25-20, 25-17)
  2.6. Baku, Azerbaidjan🇦🇿 Azerbaidjan🇦🇿 - Suomi🇫🇮 Kultainen liiga 1-3 (17-25, 16-25, 25-19, 22-25)
  8.6. Valladolid, Espanja🇪🇸 Espanja🇪🇸 - Suomi🇫🇮 Kultainen liiga 3-1 (25-23, 25-19, 22-25, 26-24)
  12.6. Hämeenlinna🇫🇮 Suomi🇫🇮 - Valko-Venäjä🇧🇾 Kultainen liiga 0-3 (17-25, 16-25, 18-25)
  15.6. Mikkeli🇫🇮 Suomi🇫🇮 - Azerbaidjan🇦🇿 Kultainen liiga 3-2 (25-19, 29-27, 27-29, 19-25, 15-13)
           
  18.8. Nitra Slovakia - Suomi🇫🇮 Maaottelu 1-3 (25-19, 25-27, 26-28, 23-25)
  19.8. Nitra Slovakia - Suomi🇫🇮 Maaottelu 3-1 (22-25, 25-16, 25-23, 25-22)
  20.8. Bratislava Slovakia - Suomi🇫🇮 Maaottelu 3-1 (17-25, 25-11, 25-14, 25-20)
           
  23.8. Ankara, Turkki🇹🇷 Suomi🇫🇮 - Serbia🇷🇸 EM-kisat 0-3 (17-25, 15-25, 17-25)
  24.8. Ankara, Turkki🇹🇷 Suomi🇫🇮 - Turkki🇹🇷 EM-kisat 2-3 (24-26, 15-25, 25-20, 25-21, 10-15)
  25.8. Ankara, Turkki🇹🇷 Suomi🇫🇮 - Kreikka🇬🇷 EM-kisat 1-3 (24-26, 25-15, 21-25, 25-27) 
  27.8. Ankara, Turkki🇹🇷 Suomi🇫🇮 - Ranska🇫🇷 EM-kisat 3-1 (25-21, 25-14, 22-25, 25-18)
  29.8. Ankara, Turkki🇹🇷 Suomi🇫🇮 - Bulgaria🇧🇬 EM-kisat 0-3 (14-25, 21-25, 19-25)
    2020      
  29.7. Paide, Viro Viro - Suomi🇫🇮  Maaottelu 2-3 (24-26, 25-16, 26-24, 11-15, 14-16)
  30.7. Paide, Viro Viro - Suomi🇫🇮  Maaottelu 3-2 (26-28, 18-25, 25-18, 25-17, 15-11)
  31.7. Paide, Viro Viro - Suomi🇫🇮  Maaottelu 3-0 (25-23, 26-24, 26-24)