Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetTytötU19-tytöt (s. 2000-01)00-01 leirit

Tytöt U19 leirit

U19-tytöt valmistautuvat arvosisakarsintoihinsa, jotka pelataan 26-29.4.2018. Päivittäisharjoittelu tapahtuu seurajoukkueissa ja valmennuskeskuksessa Kuortaneella. Maajoukkueleireillä painopiste on pelaamisen kehittämisessä.  

Ohjelma 2017-2018

Ajankohta Tapahtuma Paikka Ikäryhmä
27.-30.12.2017  Katsastusleiri Kuortaneen Urheiluopisto 00-01 tytöt
9.4.-14.4.2018 Valmistautumisleiri Vantaa 00-01 tytöt
16.-21.4.2018 Valmistautumisleiri Hämeenlinna 00-01 tytöt
23.-29.4.2018 Leiri+EM-karsinnat Venäjä 00-01 tytöt
16.-21.4.2018 leiri Hämeenlinnassa

Passarit: Petra Salmela, Taija Kaukoranta, Pipsa-Pauliina Roivainen
Keskipelaajat: Nea Haatainen, Jenni Jantunen, Ella Autere
Libero: Milja Piesanen
Laitapelaajat: Netta Laaksonen, Roosa Heikkiniemi, Alisa Hirvonen, Saana Lindgren, Suvi Kokkonen, Jemina Jäärni, Jutta Riikonen

Ilmoittautuminen Hämeenlinnan leirille linkistä:

https://www.suomisport.fi/events/f96c0849-5e80-4dc6-ab50-7842e748b661

9.-14.4.2018 leiri Vantaalla

Passarit: Petra Salmela, Taija Kaukoranta, Pipsa-Pauliina Roivainen
Keskipelaajat: Nea Haatainen, Netta Rekola, Jenni Jantunen, Ella Autere
Libero: Milja Piesanen
Laitapelaajat: Netta Laaksonen, Roosa Heikkiniemi, Alisa Hirvonen, Saana Lindgren, Suvi Kokkonen, Jemina Jäärni, Jutta Riikonen

28.12-30.12.2018 katsastusleiri Kuortaneella

Leirillä katsastetaan pelaajia U19 EM-karsintojen valmistautumisjaksolle huhtikuulle 2018. 

Kokoontuminen to 28.12 klo 12 lounaalle Kuortaneen Urheiluopistolle, sitä ennen käy hakemassa majouitus- ja ruokakortit respasta. Palaveri klo 13:30 LähiTapiola Areenalla. 

Leiri päättyy la 30.12 n. klo 13 lounaan jälkeen.

Leirin valmentajina toimivat Luca Chiappini, Matteo Pentagsuglia ja Tapio Kangasniemi. 

Leirillle kutsutut pelaajat:

AUTERE Ella  KoLe-57
HEIKKILÄ Tiina RaLePa
HEIKKINIEMI Roosa LP Viesti 
HIRVONEN Alisa Wovo
JANTUNEN Jenni  LP-Vampula 
JÄÄRNI Jemina Kuortane 
KAIKKONEN Jenny RaLePa
KAUKORANTA Taija Nurmon Jymy
LAAKSONEN Netta Salon Viesti
MEHTOLA Inka RaLePa
MÄKI Tuuli Salon Viesti
PIESANEN Milja  Kuortane 
PRIHTI Wilhelmiina LP Vampula 
RANTANEN Elli RaisU 
REKOLA Netta Rantaperkiön Isku 
ROIVAINEN Pipsa Kuortane 
SALMELA Petra Wovo
SALMINEN Jessica Kuortane 
TUOMINEN Tuuli Kuortane
VIRTANEN Salla Salon Viesti  
YLI-SISSALA Bettina Kuortane

Leirille ilmoittautuminen tästä linkistä:

https://www.suomisport.fi/events/05a5ac2c-6301-4249-8829-0cc4e440c312