Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetTytötTytöt U20 (98-99)

Tytöt U20

EM-karsinnat Bulgarian Sofiassa huhtikuussa 2016.

Ikäluokan ensimmäinen virallinen karsintaturnaus on U17 EM-karsinnat tammikuussa 2015. Sitä ennen joukkue pelaa yksittäisiä turnauksia ja pelejä. Ikäluokan ensimmäinen ulkomaanturnaus oli marraskuussa 2012 pelattu Baltic Cup. Turnaksesta tuli kakkossija. Seuraava ikäluokan turnaus on Englannissa marraskuussa 2013 pelattava U17 NEVZA mestaruusturnaus (PM-kisat).

Ajankohta Tapahtuma Paikka Ikäryhmä
21.-24.3.2016
28.-31.3.2016
KV pelit ja leiri Suomi U19-tytöt
1.-3.4.2016 U19 EM-karsinnat (FIN, BUL, EST, NOR) Sofia, Bulgaria U19-tytöt
11.-15.5.2016 Maajoukkueleiri Kuortane U19-tytöt
18.-22.6.2016 Maajoukkueleiri Kuortane U19-tytöt
27.6-1.7.2016 Maajoukkueleiri Tampere U19-tytöt
7.-10.7.2016 U19 EM-jatkokarsinta Vrnjacka Banja, Serbia U19-tytöt
19.-21.12.2016 MJ-Leiri Kuortane U19-tytöt
5.-8.1.2017 U20 MM-karsinta(FIN,TUR,BUL,AUT) Ankara,Turkki U19-tytöt

Maajoukkueleiri 19.21.12.2016

Leiri toteutetaan Kuortaneen Urheiluopistolla yhdessä U18 tyttöjen kanssa, jotka valmistautuvat tammikuun EM-karsintaan.

Ohjelma:

Ma 19.12:
- 12 lounas omaan tahtiin
- 13 kokkontuminen + aloituspalaveri LähiTapiola Areena
- 14-16 Harjoitus 1
- 19-21 Harjoitus 2

Ti 20.12:
- 9-12 Harjoitus 1
- 16-17 Harjoitus 2

Ke 21.12:
-  9-11 Harjoitus 1
- 14-17  viimeinen Harjoitus, jonka jälkeen päivällinen ja kotimatka

Kutsutut pelaajat:

Heikkiniemi Ronja        LP Viesti
Hujanen Hilkka            Savonlinnan Ajo/ Jymy/ Kuortane       
Hämäläinen Veera       Valkealan Kajo  
Kasper Petra               Savonlinnan Ajo/ Jymy/ Kuortane
Kääntä Emilia              Ylivieskan Kuula/ Ploki/ Kuortane
Lehto Carina                Lempäälän Kisa/ Rantaperkiön Isku
Loukonen Venessa      Raision Loimu/ Jymy/ Kuortane
Madsen Yasmine         Valkealan Kajo
Mansikkaviita Veda      Raision Loimu/ Jymy/ Kuortane
Mikkilä Annika              Raahen Lentopallo/ Jymy/ Kuortane
Niemelä Iina                 Raision Loimu/ Jymy/ Kuortane
Pyhäjärvi Viivi               Lapin Sudet / Wovo
Ruuska Vilma               Ploki

Ilmoittautuminen: https://rekisteri.sportti.fi/tapu/pub/lentis/event.php?id=5835