Sivukartta  

Lentopalloliitto Valikko
EtusivuMaajoukkueetTytötTytöt U18 (00-01)

Tytöt U18

U16 tytöt valmistautuvat ensimmäisiin arvosisakarsintoihinsa, jotka pelataan tammikuusa 2017. Päivittäisharjoittelu tapahtuu valmennuskeskuksessa Kuortaneella. Maajoukkueleireillä painopiste on pelaamisen kehittämisessä.  

Ohjelma 2016
Ajankohta Tapahtuma Paikka Ikäryhmä
17.-19.2.2016 Tutustumisleiri valmennuskeskukseen Kuortane 00-syntyneet + vanhemmat
15.-19.6.2016 MJ-leiri ja pelit Unkaria vastaan Kuortane -00-01 tytöt
1.-5.8.2016 MJ-leiri ja pelit Pietarin Urheilukoulua vastaan  Kuortane -00-01 tytöt
17.-24.-10.2016 NEVZA U17 turnaus Ikast, Tanska -00-01 tytöt
19.-21.12 MJ-leiri (yhdessä U18 ja U20 tytöt)  Kuortane -00-01 tytöt
26.12-30.-12 KV jouluturnaus (FIN,ESP,BEL,POR) Espanja -00-01 tytöt
3.-8.1.2017 KV turnaus/ leiri (FIN,POL,GER) Puola -00-01 tytöt
12.-15.1.2017 U18 EM-karsinta(FIN,GRE,CRO,NOR) Kroatia -00-01 tytöt

 

Maajoukkueleiri 19.-21.12.2016

 Leiri toteutetaan Kuortaneen Urheiluopistolla yhdessä U20 tyttöjen kanssa, jotka valmistautuvat tammikuun MM-karsintaan. 

Ohjelma:

Ma 19.12:
- 12 lounas omaan tahtiin
- 13 kokkontuminen + aloituspalaveri LähiTapiola Areena
- 14-16 Harjoitus 1
- 19-21 Harjoitus/ Peli 2

Ti 20.12:
- 9-12 Harjoitus 1
- 16-19 Harjoitus/ peli 2

Ke 21.12:
- 9-11 Harjoitus 1
- Viimeinen harjoitus klo 14-17, jonka jälkeen päivällinen ja kotimatka

Kutsutut Pelaajat:

Haatainen    Nea                 Savonlinnan Ajo/ Kuortane
Heikkiniemi Roosa              Salon Viesti/ Kuortane
Kakko Olivia                        Raision Loumu/ Salon Viesti
Kaukoranta Taija                 RaahePower/ Kuortane
Kokkonen Suvi                    Leppäveden Leppä/ Kuortane
Laaksonen Netta                 Maskun Kataja/ Salon Viesti
Lindgren Saana                   Loimaan Jankko/ Salon Viesti
Mäki Tuuli                            Liedon Parma/ Salon Viesti
Piesanen Milja                     JyLe/ Kuortane
Prihti Vilhelmiina                  FC-57/ VaLePa
Raitis Milja                           Liedon Parma
Rekola Netta                       OrPo/ Rantaperkiön Isku
Roivainen Pipsa                  Savonlinnan Ajo/ Kuortane
Salmela Petra                     Tähti Volley/ Wovo
Virtanen Salla                      Salon Viesti Rekola Netta                       
Yli-Sissala Bettina                Alajärven Ankkurit/ Kuortane
 

Ilmoittautuminen: https://rekisteri.sportti.fi/tapu/pub/lentis/event.php?id=5374